Sugestie

Informacje na temat kampani

Moderator: MacDante

Forever

Sugestie

Post#1 » pn wrz 11, 2017 10:51 am

Bardzo mi się nie podobało to planowanie na 5 różnych sposobów a później nie było podsumowania tylko w zależności od tego co się stało to każdy krzyczał, że przecież inaczej to zrobiliśmy i że była o tym mowa. Tak była mowa ale w końcu inaczej zostało zrobione. Na przyszłość prośba by robić podsumowanie po takich burzach mózgów.

Rozumiem cię ale to może powinieneś zadać pytanie chłopaki to co robicie
Bo my dyskutujemy i się przekonujemy i w pewnym momencie mamy konsensus i dla nas sprawa jest załatwiona i nie zauważamy że ty nie wiesz o tym że myśmy to ustalili
Dlatego albo nam zaufaj i przyjmij że jak we trzech mówimy że coś ustalone było tak a tak to tak było
Albo trzeba jakoś ustalać kiedy ci opisujemy jak to wygląda (ale twoja interakcja z nami jest wtedy wymagana)

Ramir

Re: Sugestie

Post#2 » pn wrz 11, 2017 6:24 pm

no tak tylko w tej burzy mózgów były ustalenia sprzeczne a później nagle mówicie to tak robimy. Po czym ja biore pod uwagę ostatnie ustalenia i wtedy się okazuje, że nie te ostatnie są dobre tylko te wcześniejsze.
Pamietajcie, że was jest 3 lub więcej a ja jestem jeden. Proszę więc by po planowaniu jeden z was robił podsumowanie bez mojego dodatkowego pytania co zostało ustalone.
Wtedy nie będzie nieporozumień.

:)

Forever

Post#3 » wt wrz 12, 2017 1:04 pm

Ok ale jednak nalegam żebyś to ty zapytał co w końcu ustaliliśmy, bo nam się wydaje że ty wiesz w końcu skoro my to wiemy to ty również, a potem się okazuje że niekoniecznie.

Ramir

Post#4 » wt wrz 12, 2017 4:38 pm

to przyjmijmy ze jeśli w rozmowie nie uczestniczy żaden npc to nie wiem :)

Forever

Post#5 » czw wrz 14, 2017 9:12 am

Chce przeprosić za to że wczoraj zbytnio się uniosłem, zagotowałem się nadmiernie

Natomiast chciał bym żebyś przemyślał jednak czy w przypadku sytuacji gdzie następuje taka rozbieżność zasadne jest tracenie tury, ja nie mam przyjemności w nauce i wykuwaniu zasad, a odbieranie mi rundy powoduje moją dodatkową irytację. Chciał bym się bawić w RPG a nie doktoryzować z zasad, zwłaszcza że np. przy skilach dopuszczasz dyskusję o tym jak jaki skil działa

Ramir

Post#6 » czw wrz 14, 2017 12:28 pm

Przeprosiny prrzyjete.
W grze jesteś młodym i jeszcze niedoświadczonym kapłanem więc masz prawo nie wiedzieć na jakie istoty działa unieruchomienie osoby. Generalnie czar został rzucony i nie zadziałał.
Straciłeś tylko akcję standardową i czar - a nie całą rundę.
To samo zrobił mag rzucajać lodową kulę na szkielety - tez nie zadzialalo przeciez.
Po prostu się uczycie.

Ja uważam, że jeśli uzywacie jakichś zdolności lub czarów to musicie je doskonale znać. Musimy kierować się zasadami.
I to jest dla waszego dobra bo gdyby nie one to bym już kilka razy was zabił :P

Co do drugiej sytuacji w której powiedziałeś, że rzucasz czar strach a następnie powiedziałeś, że jednak nie. To muszę być konsekwetny bo tak kilka razy zrobił druid, raz się też zdarzyło magowi. Wszystkich muszę traktować jednakowo.
Rzeczywiście jak jest teraz tylko 3 graczy można by na to przymknąć oko, ale uważam, że w grze powinniśmy być uważni i bardzo ostrożnie dobierać nasze działania i uważać również co się mówi jako postać w grze bo to ma u mnie olbrzymie znaczenie.

co do dopuszczania do dyskusji jak co działa to nie wiem czy pamietasz ze przy okazji sztuczki z liną też taka dyskusja była. Generalnie przed sesją lub po sesji możemy rozmawiać o zasadach lub interpretacji, ale podczas walki na sesji chciałbym tego uniknąć. Chyba, że od tego zależy wasze życie - to można przymknąć oko.

Forever

Post#7 » czw wrz 14, 2017 1:06 pm

ps. postawa na zasadzie a niech zginie i tak jest bezużyteczny nie jest fajna i nie przystoi kapłanowi Kreve :)
Od następnej sesji proszę przed każdym komentarzem powiedzieć, że mówicie poza grą inaczej będzie to przez npc traktowane jak byście to powiedzieli w grze.

Patrząc na ilość wtrętów to chyba lepiej było by zrobić odwrotnie czyli mówić co mówimy w świecie

Inną sprawą jest to że twój sposób "używania" NPC jest taki że każdy ma ich dość. Ja czynami odgrywam kapłana ale jako Piotr Szymański nie wyciągał bym ich z ciągłych problemów w które się pakują bo jakoś na ich pomoc liczyć nie ma co.
Przykładem jest barb który na hasło tanki do przodu reszta ustawia się do atakowania z tyłu i boku ustawił się z przodu.
I tylko mam nadzieję że go to czegoś nauczy, albo że jego dowódca go sobie zabierze.

Ramir

Post#8 » czw wrz 14, 2017 1:10 pm

no wiesz npc to npc nie oczekujcie, że za was załatwią sprawy i nie oczekujcie by barb o incie 8 zrozumial o co wam chodzi :)